نشست جوانان، نخبگان و مستعدان برتر استان با مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

نشست جوانان، نخبگان و مستعدان برتر استان با حضور مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و جمعی از مقامات استانی برگزار شد.

 

 

در این نشست مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت قاچاق در کشور و ضرورت توجه ویژه به محصولات داخلی جهت کاهش آن، افزود عمده کالاهای قاچاق در کشور گوشی تلفن همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی و دخانیات است. که در بحث کالاهای سلامت‌محور بیش از 3 میلیارد دلار قاچاق صورت نمی‌گیرد که حدود 10 درصد گردش مالی قاچاقچیان است. مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور تصریح کرد: مبارزه با ورود این کالاها از اولویت‌های اساسی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور است و در بعد فرهنگی هم مبارزه را می‌خواهیم تبدیل به گفتمان کنیم. نگارش نژاد اظهار کرد: در این گفتمان به دنبال تغییر نگرش و باور مردم هستیم که مدیریت تقاضا را ایجاد کنیم و رفتار مردم در خرید کالاهای خارجی و جایگزینی کالاهای تولید داخل و در صورت خرید کالاها خارجی کالاهای که از مبادی مجاز وارد شدند، را ایجاد کنیم.وی تصریح کرد: برای رسیدن به این مطلب آگاهی‌سازی و اطلاع‌رسانی را در دستور کار ا قرار دادیم و با برگزاری جلسه با نخبگان، دانشگاهیان میخواهیم از ظرفیت علمی و فکری این قشر در تدوین دستورالعمل هااستفاده نماییم. وی خواستار تشکیل کمیته نخبگان استان در ستاد مبارزه با قاچاق کالا شد که به صورت دوره ای با تشکیل جلسات نظرات و پیشنهادات این قشر را به ستاد مرکزی انعکاس دهند.