دیدار صمیمانه رئیس بنیاد نخبگان با سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

در پی انتصاب دکتر مهدی قاسمی فرد فرزند شهید و عضو شورای مشورتی دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به‌عنوان رئیس بنیاد نخبگان خراسان شمالی ، علیرضا رضایی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با وی دیدار و گفتگو کرد .

آقای دکتر قاسمی فرد، رئیس بنیاد نخبگان استان، در دیدار با سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ، به چگونگی تأسیس بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای استانی، و همچنین چارت سازمانی بنیاد اشاره نمودند.

دکتر قاسمی در ادامه افزودند بنیاد نخبگان استان متشکل از رئیس، شورای علمی و تعدادی کارگروه تخصصی است که ما برنامه داریم تا قبل از عید نوروز حداقل دو کارگروه را فعال کنیم.

ایشان ادامه دادند: کارگروه‌ها درواقع اتاق فکرهایی هستند که در چارچوب مشخص کارگروه به بررسی یک چالش خاص پرداخته و برای آن راه‌حل ارائه می‌دهند و بنده سعی خواهم کرد کارگروه فناوری و ارتباط با صنعت و کارگروه رفتارشناختی و علوم انسانی را پیش از عید تشکیل و فعال نمایم.

دکتر قاسمی اضافه کرد: از اولویت‌های مدیریتی من در این سمت، جذب اعتبار طرح‌های پژوهشی در سطح ملی است که تاکنون کمتر این امر تحقق پیداکرده است.

و صدالبته برای اجرای این طرح‌ها جامعه‌ی نخبگان شاهد و ایثارگر می‌توانند بسیار توانمند رفتار کنند.

ایشان ادامه دادند: من به‌عنوان عضوی از جامعه شاهد و ایثارگر این کشور، مسئولیت خود را بسیار سنگین و خطیر میدانم چون بهای سنگین‌تری برای این آب‌وخاک پرداخت کرده‌ام و پدران ما از ما جز این انتظار ندارند

خون پدران ما برای ما ارزشمند است و برای این ارزش باید تلاش کنیم و بی‌خوابی بکشیم.

ایشان در ادامه با اشاره به خلاقیت و خوش‌فکری جامعه نخبگان ایثارگر، افزودند ما در بنیاد نخبگان از این پتانسیل بالا در کارگروه‌های مختلف حتماً استفاده خواهیم کرد.

دکتر قاسمی پیشنهاد انعقاد یک تفاهم‌نامه دوجانبه را دادند که بتوان همکاری بین نخبگان شاهد و ایثارگر و بنیاد نخبگان استان را عمیق‌تر کرد.

همچنین ایشان جهت ارتقا فرهنگ جامعه و نهادینه ساختن برخی ارزش‌ها، پیشنهاد برگزاری مراسم تکریم و الگوسازی از سرآمدان حوزه فرهنگ را به‌صورت مشترک با بنیاد شهید مطرح کردند.

 

علیرضا رضایی، سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران، در این دیدار با تأکید بر اهمیت و لزوم توجه به بخش نخبگان ، تلاش در راستای تولید علم را گامی مهم در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب خواند و با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ، اقتصاد دانش‌بنیان را عامل توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت : توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و تلاش درراستای برداشتن موانع و تسهیل مشکلات نخبگان می‌تواند نقشی اثر گزار در توسعه علم و اقتصاد متکی به آن داشته باشد .
وی همچنین گفت : نخبگان شاهد و ایثارگر دارای ظرفیت‌های ارزشمندی درراستای توسعه استان و توسعه کشور هستند .
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران با ابراز خرسندی از انتصاب دکتر قاسمی فرد افزود : حضور یک فرزند شهید در رأس بنیاد نخبگان استان می‌تواند منجر به تعامل گسترده‌تر بین جامعه نخبگان شاهد و ایثارگر و بنیاد ملی نخبگان شود .
علیرضا رضایی بابیان این حقیقت که مسئولیت‌ها امانت هستند گفت : باید از این فرصت پیش‌آمده به بهترین وجه بهره‌برداری کرد و اجازه نداد که این فرصت‌ها از دست برود .
وی با یادآوری رشادت شهدا و ایثارگران در طول دوران دفاع مقدس ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را عامل پویایی و ماندگاری این گفتمان انسان‌ساز دانست و خاطرنشان کرد : همچنان گفتمان ایثار و شهادت عامل اقتدار نظام اسلامی است چراکه امروز هم همچنان کشور ایران با دشمنان قسم‌خورده خود در حال مبارزه است و نباید تصور کرد که عناد و خصومت دشمنان با پایان دوران دفاع مقدس به پایان رسیده است .
علیرضا رضایی عداوت و کینه‌توزی امروز دشمنان را بسیار گسترده‌تر و پیچیده‌تر از دوران دفاع مقدس دانست و ادامه داد : امروز دشمنان این کشور باهدف قرار دادن جوان ایرانی تمام تلاش خود را انجام می‌دهند که اور ا بی‌هویت و بی‌اراده بار بیاورند .
وی همچنین گفت : دشمنان سعی می‌کنند روحیه ما می‌توانیم را در ذهن و فکر جوان ایرانی از بین ببرند و او را به یک عنصر خنثی و سرسپرده تبدیل کنند .
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی توجه به نخبگان علمی جامعه و تلاش در راستای افزایش روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس را باطل‌السحر کید دشمنان خواند و با ابراز امیدواری از تعامل گسترده‌تر بنیاد شهید و امور ایثارگران با بنیاد نخبگان استان خاطرنشان کرد : نباید اجازه داد روحیه خودباوری بابی توجهی و یا کم‌توجهی مسئولان در جوان نخبه ایرانی تضعیف شود و همواره باید به بخش نخبگان نگاهی مسئولانه داشت .
وی در پایان برای دکتر قاسمی فرد آرزوی موفقیت کرد .