گزارش کارگاه آموزشی سازگاری بازندگی دانشجویی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

در راستای اجرای برنامه‌های نظام مشاوره ویژه نخبگان و مستعدان برتر استان اولین کارگاه آموزشی سازگاری بازندگی دانشجویی با همکاری دانشگاه بجنورد در روز دوشنبه مورخ 11 دی‌ماه 1396 ویژه مستعدان برتر ورودی جدید برگزار شد.

 

 

در این کارگاه، خانم دکتر رحیمی عضو هیئت‌علمی دانشگاه بجنورد و برنده جایزه شهید کاظمی آشتیانی بنیاد ملی نخبگان به بیان راهکارها و روش‌های سازگاری بازندگی دانشجویی برای شرکت‌کنندگان پرداختند.

ایشان کسب مهارت‌های مقابله با استرس، حل مسئله و تصمیم‌گیری را در سازگاری با شرایط جدید بسیار حائز اهمیت دانسته و آمادگی جهت تغییر در هر شرایطی را از ویژگی‌های انسان موفق برشمردند.

ارائه راهکارهای مدیریت زمان و محدودیت‌هایی ک می‌تواند در رشد و ترقی دانشجویان مؤثر باشد از دیگر مباحث مطرح در این کارگاه بود. مبحث بعدی مهارت تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی و حساس علی‌الخصوص در پایان‌ترم بود که ایشان توصیه نمودند همواره با آگاهی و اطلاعات بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

مهارت‌های ابراز وجود، فنون برقراری ارتباط خوب، روش‌های عملی برای رفتار قاطعانه وتوام با ابراز وجود از دیگر مباحث این کارگاه بود که توسط ایشان ارائه گردید.

در پایان جلسه نیز پرسش و پاسخ توسط شرکت‌کنندگان صورت پذیرفت.

در ابتدای این جلسه آقای اباذریان، کارشناس بنیاد نخبگان استان، هدف از برگزاری چنین کارگاه‌هایی را توانمند نمودن مستعدان برتر جهت مقابله با هرگونه شرایط بیان نمود.